Başkan Nurhan Yapıcı Özel, Görevine Başladı

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri Ladik Belediye Başkanı seçilmiş Mimar Nurhan Yapıcı Özel, mazbatasını alarak, görevine başladı.

Cumhur İttifakı AK Parti Ladik Belediye Başkanı Adayı sırayla ilk sırada tamamlayan Mimar Nurhan Yapıcı Özel, meclis üyeleriyle birlikte adliyeye gitti Hakim Muhammet Mustafa Taslak'tan mazbalaştı. Tüm meclis planlama hazırlığı mazbata alma törenine; AK Parti İlçe Başkanı Recep Dirican, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Dinçer Sancı, Ak Parti Ladik İlçe Teşkilatı ve Başkan Nurhan Yapıcı Özel'in aile fertleri katıldı. Başkan Nurhan Yapıcı Özel, “Seçim merkezinde bizlerden dualarını, desteklerini esirgemeyen bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim bu 5 yıllık yıllık sağlık ve afiyet alanında hayırlı hizmet yapabilmeyi, gönülleri kazanabilmeyi hep birlikte bizlere nasip eder İnşallah. El ele, gönül gönüle havasını soluduğumuz, suyunu içtiğimiz güzel ilçemize hizmet etmek için kabı ve gayret sarf edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Belediye meclisine yönelik arkadaşlarla ilçemiz için uyum içinde çalışacağımızdan eminim. Yeni dönemimizin hepimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum "dedi.

Mazbatasını teslim ettikten sonra belediye üyelerine giden ve belediye personelleri önceden karşılanan Başkan Nurhan Yapıcı Özel, personelin kutlamaları kabul etti. Haftasonu ilk meclis toplantısı gerçekleştiren Başkan Nurhan Yapıcı Özel, 8 Nisan Pazartesi günü yapılan devir teslim töreniyle de görevine başladı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Cumhur İttifakı'nın adayı olarak Ladik Belediye Başkanı olduğu AK Partili Nurhan Yapıcı Özel, belediye binası orada kurban kesimi ve duaların başkanı Başkanlık Makamına geçerek devir teslim töreniyle ladik belediye başkanlığı görevini devraldı.

Halka hitaben konuşmasında Başkan Nurhan Yapıcı Özel, “31 Mart Mahalli Genel Müdürü Seçimi'nin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Bu güne kadar ilçemize hizmetlerimizde belediye başkanlarımıza teşekkür ediyor, minnetle görüşüyor ve Kemal Kaplan’ı inşallah olabildiğince ahirete intikal ederken tüm başkanlarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum. Yüce Rabbime şükürler olsun. Bizlere bu görevi layık gören siz değerli hemşirilerime, siz Ladik'in gerçek sahiplerine çok teşekkür ediyorum. Bu seçim yapabilir Ladik halkı kazanıldı. Bugünden itibaren meclis üyelerimizle, belediye personelimizle birlik, beraberlik içerisinde ve gayretle çalışmalarımıza başlıyoruz. Tevazu, samimiyet ve eşcinsel gönül belediyeciliği yapıp, gönüllere gireceğiz. Çünkü belediye işi, gönül işidir. Halkımızın menfaati ve ilçemizin yararı nerede orada olacağız. Belediyemizin kapısı herkese açık olacak. Ben sadece sizlerin Belediye Başkanı değil, sizlerin; ablası, kardeşi ve kızı olacağım. Memleketimiz için yapılması gereken herşeyi birlikte istişare edeceğiz. Hakkaniyetli davranıp, adaletli olacağız. Zor ve sorumluluğu ağır bir müşteri üstümüze aldık. Allah mahcup etmesin. Sizlerin bileşimi destek ve güçle bu yola girdik. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın, yar ve yardımcımız olsun. Beni Ladik'in İlk Kadın Belediye Başkanı olarak adlandırdı ve bana bu onuru yaşattığını için hepinize çok teşekkür ederim. ”Dedi. Memleketimiz için yapılması gereken herşeyi birlikte istişare edeceğiz. Hakkaniyetli davranıp, adaletli olacağız. Zor ve sorumluluğu ağır bir müşteri üstümüze aldık. Allah mahcup etmesin. Sizlerin bileşimi destek ve güçle bu yola girdik. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın, yar ve yardımcımız olsun. Beni Ladik'in İlk Kadın Belediye Başkanı olarak adlandırdı ve bana bu onuru yaşattığını için hepinize çok teşekkür ederim. ”Dedi. Memleketimiz için yapılması gereken herşeyi birlikte istişare edeceğiz. Hakkaniyetli davranıp, adaletli olacağız. Zor ve sorumluluğu ağır bir müşteri üstümüze aldık. Allah mahcup etmesin. Sizlerin bileşimi destek ve güçle bu yola girdik. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın, yar ve yardımcımız olsun. Beni Ladik'in İlk Kadın Belediye Başkanı olarak adlandırdı ve bana bu onuru yaşattığını için hepinize çok teşekkür ederim. ”Dedi.

Mhp Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun konuşmaları sonrası Başkan Yardımcısı Ahmet Dönmez'den Başkanlık Mührünü alan Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, yapılan duanın makamına geçerek tebrikleri kabul etti.