Ladik 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu

Ladik halkı 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümünde de tek yürek oldu. Ladik Meydanı'na, yağmuraya ve soğuk havaya rağmen akın eden vatandaşlar ellerinde Türk bayrağılarıyla demokrasi nöbeti tuttu. Millî İrade ve Demokrasiye'nin kirli elleri bertaraf etmek için şehadet şerbetini içen şehitlerimiz, minnet ve rahmetle anıldı. Yapılandırılmış konuşmalarda ise darbe girişimi kınandı.

15 Temmuz demokrasi nöbetinde Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunup, dua etti. 15 Temmuz konulu videoların ve sunumların açıklaması, ilahilerin söylendiği ve şiirlerin tamam özelliği etkinlikte ilçe halkı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da bulunduğu mitingi canlı bağlantıyla izledi.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü hakkında düşüncelerinizi paylaşıyor ve sizlerle paylaşacağınız Başkan Özel, Türkiye'nin yakın tarihinin en büyük badirelerinden birini atlattığını dileğiyle: “Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz 2016 tarihinde, ordumuzun şanlılarının gizlelerinin hainleri bu millete doğrultarak, Türk milletinin milli iradesine karşı bir darbe girişiminde bulundu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da başlatılan bağımsızlık yapabiliyorsa kurbanız bu vatanlar, 15 Temmuz 2016 gecesi, hiç beklemediğimiz bir yerden, hiç bekleyeceğimiz bir zamanda hain bir saldırıya maruz kaldı. Ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi ve aydınlık gelimiziimizi yok etmek istediler. Karşımızda kırk yıldır sinsice, devletin, bürokrasinin, silahlı kuvvetlerin, yargının, polisin, akademinin, okulların, medyanın, bankaların, ticaretin ve toplumun tüm dokusunun içeri sızan, FETÖ vardı. Kendi halkına, Meclisine, polisine ateş açacak kadar; tanklarla uçaklarla bombalayacak kadar gözü dönmüş olan bu alçaklar, Türk Milleti'nin geçmişi, cesaretini ve demokrasiye olan bağlılığını hesap edemedi. Tarih boyunca din, vatanlar, darı ve manevi değerler uğrunda savaş meydanlarına, cephelere seve seve koşarak ölümün kucağına atılan aziz milletimiz, o gece, tüm renklerini, meşreplerini ve farklılıklarını bir yana bıraktı. Tek darı, tek bayrak, tek vatan tek devlet olmanın şuuruyla kenetlendi. 15 Temmuz'da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale'de, İstiklal Savaşı'nda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürekmiş, İranlı bir avuç darbeciye teslim etmeyen büyük Türk Milleti vardı. Milletimiz, 15 Temmuz akşamında, tam ortasına dayanan namlulara yüreklerinin, tankın, topun, uçağın, helikopterin karşısına sadece imanıyla çıktı. Zihinlerimizde halen tazeliğini yapabiliyor o hazin görüntülerden de hatırlayacağınız sırada, milletimiz o gece kükremiş bir sel gibi sokaklara aktı. Aziz evlatları adeta kurşuna karşı koşan bu memleketin, taşıdığı manevi ruhla önünde duranları yıktığını söyledi. Yüce Rabbimiz bir daha milletimize böyle kötü günler göstermesin. Vatanımıza, bayrağımıza göz diken iç ve dış düşmanlara fırsat vermesin. Millet olarak birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daimi olsun. Bütün şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi dereceleri âlî olsun. 15 Temmuz gecesinin karanağını açık ışık gibi parlayan aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Şehitlerimizin ailelerine ve milletimize bir kez daha başsağlığı ve sabır,

15 Temmuz olay saat 00:13 itibari ile tüm camilerimizden sela okunmasıyla son buldu.