Ladik’in Otopark Sorunu Çözülüyor

Belediye Başkanımız Nurhan Yapıcı Özel, ilçemizin en önemli sorunlarından biri olan park yeri ve otopark sorununun çözümü için Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne yer tahsisinin yapıldığını akabinde Ladik’e modern bir otopark kazandıracaklarını belirtti.

GELİŞİ GÜZEL ARAÇ PARKI OLMAYACAK

Turizmde cazibe merkezi haline gelen Ladik’te gelişi güzel araç parkının önüne geçebilmek ve şehre modern bir kimlik kazandırmak için otopark sorununa el attıklarını ifade eden Başkan Özel; “Tarihi ve doğa güzellikleriyle farklı bir albenisi olan şirin ilçemize düzensiz hiçbir şey yakışmıyor. ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ atasözünden yola çıkarak bu karmaşaya bir son vermek istedik. Yaptığımız girişimler neticesinde Büyükşehir Belediyemiz, ilçemize otopark yapılmasını programına almıştı. Bizde projesi hazırlanan otopark için Belediye Meclisimizden aldığımız karar ile belediyemize ait şimdiki otogarımızın bulunduğu alanı, otopark yapılmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyemize tahsisini gerçekleştirdik” dedi.

ASANSÖRLÜ MODERN OTOPARK

Otoparkı ve meydanıyla modern bir yapıyı ilçeye kazandıracaklarını söyleyen Başkan Özel: “Toplam kapalı alanı 2 bin 475 metrekare olan, 3 katı da yer altında, 240 araç kapasiteli ve araç asansörleri bulunan modern bir otoparkı ve üzerinde kafeteryası, oturma alanları yer alan meydanı ilçemize kazandıracağız. Kimse araçlarını parke etmek için uğraş da sarf etmeyecek. Araç asansöre bırakılacak ve uygun alana parkı gerçekleşecek. Peyzajıyla da göz dolduran otopark üzerindeki meydanımız, şehrimize bambaşka bir hava katacak” dedi.

Projenin ilçedeki park yeri sorununa tamamen ortadan kaldıracağını vurgulayan Özel, " Ladik’i bir adım daha öteye taşımak için üzerimize düşen tüm görevleri yapmaya devam edeceğiz. Bu önemli projede önümüzdeki günlerde yapacağımız diğer güzel hizmetlerin habercisi niteliğinde. Projenin ilçemize kazandırılmasında başta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Memleketimize şimdiden hayırlı olsun." ifadesini kullandı.