Ladik’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Coşku İçerisinde Gerçekleşti

İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sevinci yaşandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlamaları ilçemiz İbrahim Karabacak Kapalı Spor Salonu’nda yapılan çeşitli etkinliklerle büyük coşku içerisinde gerçekleşti.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlçemizde Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulması, saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İbrahim Karabacak Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kutlamalar ile devam etti.

Eğlenceli anların yaşandığı ve izleyenlerin büyük keyif aldığı 23 Nisan etkinliklerinde; ana sınıfı öğrencilerinin ‘Arkadaşım Eşek’ gösterisi, halk oyunları gösterileri, 1.sınıfların ‘Türkiyem’, ‘Biz Sevimli Palyaçoyuz’ ve ‘Rengarenk’ adlı gösterileri, marşların söylenmesi, izci grubunun ‘Kestane Gürgen Palamut-Yurdumda’ gösterisi ve ‘Yarım Hava’ adlı gösterileri yer aldı.

Etkinlikler ve şiirlerin okunması ile devam eden program,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu resim, şiir ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Halkımızın da yoğun ilgi gösterdiği programda Belediye Başkanımız Nurhan Yapıcı Özel, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yılını yaşıyoruz. Bundan 99 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulmasıyla bu topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesi, bugün tüm dünya çocukları için bir bayramdır. Bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden yüce Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değeri ve yeni Türk Ulusunun geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğini işaret etmiştir. Milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Kutlama törenine; Belediye Başkanımız Nurhan Yapıcı Özel, Cumhuriyet Savcısı Erkut Özçelik, Jandarma Komutanı J. Tğm. Mustafa Akar,  İlçe Emniyet Müdür Vekili İlhan Güler, AK Parti İlçe Başkanı Recep Dirican, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Dinçer Sancı, CHP İlçe Başkanı Necati Akdemir, İYİ Parti İlçe Başkanı Cemil Sukas, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı, Huzurevi Müdür Vekili Hasan Kalın,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fahri Kaygusuz, sivil toplum kuruluşları, kurum amirleri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.