Salgınla Mücadele Kapsamında İlçemizde Denetimler Yapıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm ülkede eş zamanlı olarak yapılan denetimler, Ladik’te de, İlçe Kaymakamı Sedat Sezik ve Belediye Başkanımız Nurhan Yapıcı Özel’in gözetiminde gerçekleştirildi.

Denetim ekipleriyle ilçemiz esnaflarını, açık alanda oturan vatandaşları ziyaret eden Kaymakam Sezik ve Başkan Özel, alınan tedbirler konusunda esnaf ve vatandaşlardan bilgi alıp; oturma alanları, sosyal mesafe, kişi sayısı ve maske kullanımına yönelik hassasiyetin devam etmesi gerektiğini kendilerine hatırlattılar. Sezik ve Özel, maske takmayan, sosyal mesafeye riayet etmeyen bazı vatandaşlara da uyarılarda bulundular.

Koronavirüs tedbirlerinin uygulanıp uygulanmadığını yerinde görmek amacıyla sahada olduklarını dile getiren Başkan Özel, “Toplumumuzun sağlığı ve ülkemizin geleceği açısından hayati önem taşıyan tüm tedbirlere herkesin uymasını bekliyoruz. Sağlık çalışanlarımız büyük özveri ile çalışırken bu emekleri boşa çıkarmamak için kurallara hepimizin uyması gerekiyor. Tedbirleri yerine getirmemiz; normalleşme sürecine katkı sağlayacaktır.” dedi.