SAMKON GENEL BAŞKANI H. KAYA AŞÇI VE YÖNETİMİ LADİK İLÇESİNİN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI MİMAR NURHAN YAPICI ÖZEL’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

SAMKON GENEL BAŞKANI H. KAYA AŞÇI,
‘’SAMKON HEMŞERİLERİNİ DÜNYANIN HER TARAFINDA TEMSİL EDEN SAMSUN’UN EN ÜST ÇATI KURULUŞUDUR’’

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı H.Kaya Aşcı ve yönetimi nezaket ziyaretleri kapsamında Ladik Belediye Başkanı Mimar Nurhan Yapıcı’yı makamında  ziyaret ettiler. 
Ladik Belediye Başkanı Mimar Nurhan Yapıcı ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON ) Genel Başkanı H.Kaya Aşcı ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini sunarken çalışmalarında başarılar diledi.
Ladik Belediye Başkanı Mimar Nurhan Yapıcı Özel ziyarette yaptığı açıklamada,’’1966 yılında Ladik'te doğdum. 1994 yerel seçimlerinde Ladik Belediyesi meclis üyeliğine seçilerek ilk kadın meclis üyesi oldum. 1999 yerel seçimlerinde Ladik'ten Samsun İl Genel Meclisi'nin ilk kadın meclis üyesi seçildim. Ak Parti Siyaset Akademisini Samsun birincisi olarak bitirdim. 2013-2015 yılları arasında AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptım. Ladikli hemşerlilerimin büyük teveccühü ile  Ladik Belediyesi'nin İlk Kadın Belediye Başkanı oldum.’’diyerek konuşmasını tamamladı.
Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON ) Genel Başkanı H.Kaya Aşcı ziyarette,’ '’ Ladik   ilçesinin değerli Belediye Başkanı ve ilk kadın belediye başkanı olma özelliği taşıyan  Mimar Nurhan Yapıcı Özel’i SAMKON Genel Başkan vekili ve SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, SAMKON Genel Başkan vekili ,ASİYAD Genel Başkanı Osman Yılmaz, SAMKON Spordan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Berati Olgun, SAMFED Başkanı Hasan Liman,    SAMKON Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Gömeç, SAMKON Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Tütüncü, SAMKON Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Baş, SAMKON Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kocabaş. ASTAŞ JUKİ Koordinatörü Mehmet Aşcı, Emekli Bürokrat Emin Sipahi ile birlikte ziyaret ettik. Bizlere gösterdikleri misafirperverliklerinden dolayı en kalbi şükranlarımızı sunmak isteriz. Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu SAMKON; bünyesine bağlı 10 Federasyonu, federasyonlara bağlı yüzlerce alt dernekleri ile Türkiye’nin ilk hemşehri konfederasyonudur.Trakya, Marmara,Ege, Akdeniz,Çukurova, Avusturya, Almanya ,Hollanda temsilcilikleri ile hemşerilerini dünyanın her tarafında temsil eden Samsun’un en üst Çatı kuruluşudur. Bu güne kadar hep beraber güzel işlere imza attık atmaya da devam edeceğiz.
Değerli Belediye Başkanlarımızın yaptıkları ve yapacakları çalışmalar, projelerinde kolaylıklar diliyoruz. Her şey Samsun için. Bizim sevdamız Samsun’dur. Bu vesile ile Tüm Samsunlu ve Ülkemizin güzel insanlarının mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ediyoruz.’’ dedi.